Buta Ukrayna

İnformasiya portalı

Азербайджан спростовує повідомлення про будівництво турецьких баз на своїй території

Інформація про те, що Туреччина створить авіаційні бази в трьох містах Азербайджану, не відповідає дійсності. Про це повідомляє азербайджанське Міноборони в Facebook, передає УНН.

Згідно з повідомленням, Баку далекий від політики розміщення на своїй території іноземних військових баз, за винятком випадків, передбачених міжнародними договорами.

У міністерстві також нагадали, що Азербайджан є членом Руху неприєднання, а в 2019-2022 роках країна є головою цієї організації, яка об’єднує 120 держав на принципах неучасті у військових блоках.

Раніше в п’ятницю місцеве видання Haqqın з посиланням на джерела повідомило про те, що на території республіки нібито відкриються три турецькі авіабази — в містах Гянджа, Габала і Ленкорань. Пізніше повідомлення видалили з сайту.

В кінці грудня 2020 року Туреччина направила в Азербайджан 60 військових в рамках домовленостей про будівництво центру з контролю за ситуацією в Нагірному Карабасі. У листопаді глави Міноборони Туреччини і Росії підписали меморандум про створення спільного моніторингового центру в регіоні.