Buta Ukrayna

İnformasiya portalı

Байден приверне «ветеранів» команди Обами на ключові пости в сфері нацбезпеки

Обраний президент США Джо Байден і його перехідна команда почали заповнювати керівні посади в новій Раді національної безпеки і в Державному департаменті США, при цьому ключові ролі, такі як заступник радника з національної безпеки і заступник держсекретаря, переходять до «ветеранів» адміністрації президента Барака Обами. Про це з посиланням на джерела повідомляє Politico, передає УНН.

Так, повідомляється, що в Держдепартаменті дипломат Венді Шерман буде призначена на посаду заступника держсекретаря Тоні Блінкена.

Шерман раніше працювала заступником державного секретаря з політичних питань в адміністрації Обами і була провідним переговірником по угоді з Іраном.

В даний час Шерман є старшим радником в Albright Stonebridge Group — тій же фірмі, де працювала Лінда Томас-Грінфілд, обрана Байденом на посаду посла США в ООН.

Інший досвідчений дипломат, Вікторія Нуланд, буде висунута на посаду заступника держсекретаря з політичних питань. Нуланд також раніше працювала в адміністрації Обами в якості помічника державного секретаря з європейських та євразійських справ.

Також за даними джерел видання, в Раді національної безпеки колишній чиновник Держдепартаменту Джон Файнер буде призначений заступником радника з національної безпеки.

Файнер, колишній журналіст, приєднався до команди Обами в якості наукового співробітника в 2009 році і займав різні посади протягом всього терміну перебування Обами, в тому числі в якості спічрайтера Байдена з питань зовнішньої політики і старшого радника тодішнього заступника радника з національної безпеки Блінкена.

Ключова роль старшого директора з європейських справ в Раді національної безпеки США перейде до Аманди Слоут, наукового співробітника інституту Брукінгса, яка працювала помічником секретаря у справах Південної Європи і Східного Середземномор’я в Державному департаменті в адміністрації Обами, повідомляють журналісти.

Відзначається, що поки неясно, чи буде Слоут також контролювати портфель Росії, який був включений до ролі у європейських справах в Раді Безпеки Трампа, але отримав свого власного директора при Обамі.

Ці позиції можуть бути оголошені вже на цьому тижні разом з більш широким списком ролей в сфері національної безпеки і зовнішньої політики.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що обраний президент США Джо Байден планує призначити генерала у відставці Ллойда Остіна міністром оборони Сполучених Штатів.

Як повідомляв УНН, результати голосування колегії вибірників в США повинні бути затверджені сенатом і палатою представників конгресу 6 січня. Інавгурація обраного президента США призначена на 20 січня 2021 року.