Buta Ukrayna

İnformasiya portalı

Байден скасував заборону трансгендерам служити в армії США

Президент США Джо Байден підписав указ, яким скасовується часткова заборона на службу трансгендерів в американській армії. Про це пише «Радіо Свобода», передає УНН.

Що відомо:

Підписуючи указ в Овальному кабінеті 25 січня Байден пояснив, що робить це для того, аби “дозволити всім кваліфікованим американцям служити своїй країні у військовій формі”.

Деталі

Віцепрезидентка Камала Гарріс, міністр оборони Ллойд Остін і голова Об’єднаного комітету начальників штабів генерал Марк Міллі стояли поруч з президентом, коли він підписував указ.

Документ передбачає також транссексуальним військовослужбовцям “необхідний медичний догляд, пов’язаний з перехідним періодом, відповідно до законодавства”.

Що цьому передувало

Колишній президент-демократ Барак Обама в 2016 році вперше дозволив трансгендерам відкрито служити і отримувати медичну допомогу для здійснення трансгендерного переходу.

Попередник Джо Байдена Дональд Трамп вперше оголосив про заборону транссексуалам служити в Збройних силах в 2017 році. Він стверджував, що медичні витрати для трансгендерів надто високі. Прийом трансгендерів в армію призупинили, залишивши персонал, який не виконував бойових завдань.

Близько 1,3 мільйона людей нині служать у збройних силах США. Офіційних цифр, що підраховують трансгендерів у війську, немає, але, за оцінками, це число складає від 1320 до 6630 осіб.

Раніше у ЗМІ з’явилась інформація, що Байден скасує заборону свого попередника Дональда Трампа на вступ до армії трансгендерних американців.

Що ще відомо

У США сенатором штату Делавер вперше обрали трансгендерну жінку Сару Макбрайд, кандидатку від Демократичної партії.

Вказано, що Сарі Макбрайд 30 років. Свого часу вона була стажеркою в адміністрації президента Барака Обами і увійшла в історію, коли у 2016 році під час національного з’їзду Демократичної партії стала першим відкритим трансгендером, який виступив на великому партійному заході.