Buta Ukrayna

İnformasiya portalı

Чинний віце-президент США Пенс відвідає інавгурацію Байдена

Віце-президент США Майк Пенс відвідає інавгурацію Джо Байдена, заплановану на 20 січня. Про це з посиланням на джерело повідомляє телеканал NBC, пише УНН.

Повідомляється, що Пенс раніше виявляв бажання бути присутнім на інавгурації Байдена, але чекав запрошення.

Після заяви чинного президента США Дональда Трампа про те, що він не буде присутній на інавгурації, обраний президент Байден заявив, що «це добре». І в той же час заявив, про бажання бачити на церемонії Пенса.

«Ми раді вітати його (Пенса — ред.). Я думаю, що важливо, наскільки ми можемо дотримуватися того, що було історичними прецедентами збереження наступності зміни влади. І тому Майк Пенс, віце-президент, повинен приїхати. Для нас велика честь бачити його там (на інавгурації — ред.)», — сказав Байден.

Нагадаємо, раніше Дональд Трамп заявив, що не буде присутній на церемонії інавгурації Байдена.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Передача влади в США: держсекретар Помпео провів «продуктивну» зустріч з Блінкеном

У США 3 листопада 2020 року відбулися загальні вибори. 14 грудня колегія вибірників затвердила результати голосування, згідно з якими Байден стане новим главою держави. Інавгурація обраного президента пройде на сходах Капітолія 20 січня. Чинний глава держави Трамп заявив 7 січня, що найближчим часом зосередиться на передачі влади новій адміністрації, проте пообіцяв продовжити свою політичну кампанію в майбутньому.

Раніше при затвердженні підсумків виборів в США в Конгресі — в приміщенні Капітолію виникли безпрецедентні для американської історії заворушення під час штурму прихильниками Трампа будівлі. В результаті подій загинуло кілька людей.