Buta Ukrayna

İnformasiya portalı

Генсек ООН заявив, що світ перебуває у найгіршій економічній кризі за 100 років

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що зараз тримає найгірша економічна криза за останні 100 років. Про це він заявив під час виступу на Всесвітньому економічному форумі в Давосі (ВЕФ) у понеділок, 25 січня, передає УНН.

Цитата:

“Понад 2 млн людей померли, і ми знаходимося в найгіршій економічній кризі за приблизно 100 років”, — констатував він.

Зокрема, Гутерріш попередив про можливість розпаду світу “на дві частини” на чолі з двома головними світовими економіками — Китаєм і США.

“Світ розпадається на дві частини на чолі з двома найбільшими економіками на Землі, з двома різними домінуючими валютами, власними правилами торгівлі, власним інтернетом, власними геополітичними і військовими стратегіями, що дають нульову суму”, — повідомив генсек ООН.

За його словами, це буде “колосальний розлом”, і країни-члени ООН “повинні зробити все можливе, щоб запобігти такий поділ”.

Деталі:

При цьому Гутерріш висловив упевненість, що в 2021 році у світу “є унікальна можливість, щоб при відновленні від пандемії COVID-19 перейти від крихкості до стійкості”. Для цього, за словами генсека, необхідно, щоб “уряди, міжнародні організації, приватний сектор та громадянське суспільство працювали разом”.

“Нашим спільним напрямком повинно бути досягнення Цілей сталого розвитку”, — зазначив він. У зв’язку з цим глава ООН також нагадав про свою ініціативу Нового соціального контракту і Нового глобального договору, які “дозволять створити для всіх рівні можливості при забезпеченні загальних прав і свобод”.

За озвученими ним даними з доповіді ООН “Світовий економічний стан і перспективи”, в 2020 році світова економіка скоротилася на 4,3%, що більш ніж в 2,5 рази перевершило негативні показники світової фінансової кризи 2009 року.

Про цьогорічний форум у Давосі

У січні 2021 року у традиційні для форуму дати проходить лише онлайн-конференція Davos Agenda — c 25-го по 29 січня. Основний Давоський форум у 2021 році заплановано у Сінгапурі на 13-16 травня.