Buta Ukrayna

İnformasiya portalı

Харківський пансіонат для літніх людей “Золотий час” не був офіційно зареєстрований

Харківський пансіонат для літніх людей “Золотий час”, в якому сьогодні сталася пожежа, що забрала життя 15 людей, не є офіційно зареєстрованим підприємством в Україні, передає УНН.

Деталі:

Згідно з даними бази зареєстрованих підприємств України YouControl, в Україні немає ні офіційно існуючого приватного пансіонату для літніх людей “Золотий час”, ні Товариства з обмеженою відповідальністю чи іншого виду підприємства з такою ж назвою. Точніше — за даними YouControl, за вказаною адресою — вул. Нижня Гиївська, 150Б не зареєстровано жодної юридичної особи.

Що це означає :

А це значить, що пансіонат функціонував незаконно, не платив податки і, ймовірно, не дотримувався державних стандартів, які регулюють діяльність таких закладів. Тож власника “Золотого часу” можуть притягнути до відповідальності не за однією статтею.

Тим паче, що:

Власника пансіонату вже затримала нацполіція і зараз вирішується питання про обрання міри йому запобіжного заходу. Але перед цим йому офіційно мають вручити підозру, а після цього протягом 72 годин суд має вирішити, який саме запобіжний захід застосують щодо власника на період досудового розслідування. А розслідувати є що: 15 загиблих людей, ще 5 — в лікарні.

Що сталося:

Сьогодні в Харкові сталася пожежа в пансіонаті для літніх людей “Золотй час”, в наслідок якої 15 осіб загинуло, ще 5 госпіталізовані, з них 1 людина в опіковому відділенні, ще 4 — в токсикологічному. Загалом в пансіонаті на момент пожежі знаходилося 33 жителі закладу. Першим на трагедію відреагував Президент Володимир Зеленський — доручив створити Державну комісію під керівництвом Мінрозгрому, а міністру МВС — відкрити і взяти під особистий контроль кримінальне провадження. До речі, нацполіція тут же відкрила провадження за статтею 270 ККУ “Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки”. Далі прем’єр Денис Шмигаль повідомив про термінове зібрання на позачергове засідання Уряду (щоправда, не уточнив, коли саме).