Buta Ukrayna

İnformasiya portalı

Кім Чен Ина «обрали» генсеком Трудової партії КНДР

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин був обраний на пост генерального секретаря правлячої Трудової партії (ТПК), повідомляє у ніч на понеділок, 11 січня, північнокорейське інформагентство ЦТАК, передає DW, інформує УНН.

Зазначається, що до цього Ин обіймав посаду голови цієї партії. Раніше на шестиденній сесії восьмого з’їзду партії у Пхеньяні було прийнято рішення перейменувати її Виконавчу політичну раду у секретаріат.

«Посаду генсекретаря ТПК займали спочатку засновник КНДР Кім Ір Сен, а потім його син Кім Чен Ір. Після смерті Кім Чен Іра у 2011 році його син Кім Чен Ин займав пост першого секретаря ЦК ТПК, а з 2016 року, коли секретаріат був скасований, він став головою Виконавчого політичної ради партії. Тепер раду знову перейменували у секретаріат, а лідер КНДР став генеральним секретарем», — йдеться у повідомленні.

Вказується, що 9 січня північнокорейський лідер заявив на з’їзді партії, що не має наміру відступати від політики конфронтації щодо США і назвав цю державу «найбільшим ворогом» КНДР і «головною перешкодою на шляху інноваційного розвитку» його країни. Що стосується Росії, то з нею, за словами Кім Чен Ина, так само, як і з КНР, Пхеньян має намір розвивати двосторонні відносини.

Під час того ж виступу політик повідомив, що збирається продовжити нарощувати ядерний потенціал Північної Кореї і оголосив про завершення розробки проекту нової атомного підводного човна.

Як повідомлялося раніше в УНН, Кім Чен Ин пообіцяв розширити ядерний арсенал Північної Кореї.