Buta Ukrayna

İnformasiya portalı

Кравчук розповіла, коли і за чий кошт будуть вакцинуватися нардепи

Народні депутати України не підпадають під перші два етапи вакцинації, вакцинуватися якнайшвидше зможуть лише нардепи старшого віку з супутніми захворюваннями. Перша заступниця голови фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук в коментарі УНН висловила позицію, що нардепи повинні вакцинуватися за власний кошт, коли в Україні з’явиться комерційна вакцинація.

“Нардепи не підпадають під перші два етапи вакцинації. Якщо там у когось старший вік і супутні захворювання, то так вони найшвидше зможуть в другий етап потрапити. Але не тому, що вони народні депутати, а тому, що вони люди старшого віку і у них є супутні захворювання”, — сказала Кравчук.

Також вона висловила думку, що нардепи повинні вакцинуватися за власний кошт коли в Україні з’явиться комерційна вакцинація. За її словами, таку позицію поділяють багато з її колег.

“Треба розуміти, що це не буде раніше, ніж друге півріччя 2021 року, бо зараз усі виробники підписують контракти, в першу чергу, з державами, бо держави їм гарантують багатомільйонні дози, а вже потім будуть відбуватися комерційні речі. Я так розумію зараз немає обмежень щодо того, аби сертифікована вакцина була доступна в клініках для тих, хто може це собі дозволити. Що я чула від колег в медичному комітеті — це може коштувати в середньому 800 грн, то це на рівні тесту. Є сенс це робити. Але коли це буде відбуватися — не в перш чергу і не в найближчі місяці”, — зазначила Кравчук.

Додамо, за словами очільника МОЗ Максима Степанова, перші два етапи вакцинації будуть безкоштовними для людей.

Перший етап охоплює медиків та військовослужбовців, а другий — людей старшого віку з супутніми захворюваннями.

Нагадаємо, вакцинація від коронавірусу почалася вже в 46 країнах.

Як повідомили в ЦГЗ, після офіційних результатів третьої клінічної фази, відсоток ефективності вакцини від коронавірусу Coronovac від китайської компанії Sinovac Biotech, може буде більше, ніж 50.