Buta Ukrayna

İnformasiya portalı

Кравчук відреагував на заяви в ОРДЛО про «повернення» Україні утримуваних осіб

Глава української делегації Леонід Кравчук прокоментував повідомлення у ЗМІ про «…повернення утримуваних українських громадян з території тимчасово окупованих районів ОРДЛОУ». За його словами, приватні особи не мають повноважень втручатися у врегулювання збройних конфліктів. Про це повідомляє пресслужба української делегації у Telegram-каналі, інформує УНН.

«Ми не можемо не вітати повернення наших громадян на територію, підконтрольну уряду України. Проте я, як Глава делегації, хочу зазначити наступне: приватні особи не мають повноважень втручатися у питання міждержавного та міжнародного врегулювання збройних конфліктів. Мені важко пригадати прецедент, коли невизнана юридична особа передає громадян держави певній фізичній особі», — заявив Кравчук.

Зазначається, що повернення громадян України буде здійснено згідно норм міжнародного права та українського законодавства.

«Усі перемовини та процедури щодо повернення утримуваних російською стороною конфлікту громадян України здійснюють уповноважені державні органи України у рамках політичних угод, прийнятих у «нормандському форматі». Тому я розцінюю заяви керівництва маріонеткових квазідержавних утворень та синхронізовані із ними дії пана Віктора Медведчука як чергову спробу ухилитися від виконання міжнародних домовленостей на вищому державному рівні та зобов’язань, які взяла на себе РФ, як сторона конфлікту», — додав глава делегації.

Кравчук також нагадав, що до врегулювання конфлікту може привести «тільки послідовна робота в рамках «нормандського формату», а будь-які спроби ухилитися від виконання домовленостей не матимимуть ані успіху, ані підтримки у глав держав-партнерів та керівництва міжнародних організацій».

Як повідомлялося сьогодні у ЗМІ, ватажки «ДНР»-«ЛНР» заявили про передачу Україні полонених при посередництві одного із нардепів ВР.

Нагадаємо, у листопаді минулого року у ТКГ пояснили новини про зрив обміну утримуваними на Донбасі.