Buta Ukrayna

İnformasiya portalı

Лукашенко пообіцяв Білорусі проект «нової конституції» до кінця 2021 року

Проект нової Конституції Білорусі може бути готовий до кінця 2021 року, його долю народ вирішить на референдумі, заявив Олександр Лукашенко в інтерв’ю одному із російських телеканалів, повідомляє TUT.BY, інформує УНН.

Відповідаючи на запитання про плани внесення поправок до основного закону на лютневих Всебілоруських народних зборах, він уточнив, що «поправки до Конституції можуть бути, якщо делегати будуть готові до цього, будуть позначені (на зборах), а внесення їх буде виключно на референдумі», терміни якого також будуть оголошені на зборах.

«Думаю, що протягом року ми зможемо розробити проект нової конституції. І думаю, що до кінця наступного року проект нової конституції буде готовий. І тоді на референдумі люди визначать, бути новій конституції чи не бути», — зазначив Лукашенко.

При цьому, він відмовився говорити про «нововведення», що можуть бути передбачені у конституції.

«Зараз… до кінця не сформовані основні пропозиції щодо змін. Це по-перше. По-друге, я позначав деякі: про перерозподіл повноважень, про партійне будівництво. Це політичні питання. В економіці ми залишимо пропозицію, щоб у нас була соціально орієнтована держава», — вказав «білоруський лідер».

Як повідомлялося раніше в УНН, у низці білоруських міст нові акції протесту: розпочалися затримання.

У Білорусі п’ятий місяць тривають протести, що почалися після підведення підсумків президентських виборів, на яких, за твердженням ЦВК, в шостий раз переміг Олександр Лукашенко. По країні з серпня затримали понад 30 тисяч осіб, заведено близько тисячі кримінальних справ. Виписано тисячі адміністративних протоколів (штрафи і арешти).