Buta Ukrayna

İnformasiya portalı

Метеорологи про морозну погоду: рідкісне явище, але не аномалія

В Україні спостерігається морозна погода до -26 градусів, що є рідкістю з 2000 року, однак не є аномалією. Про це в коментарі УНН сказала заступник начальника відділу метеорологічних прогнозів Українського гідрометцентру Наталія Воленя.

“Це не є рекордами. Рекорд для України, абсолютний мінімум — мінус 42 градуси. Для Київської області мінус, саме для Києва — мінус 28. Це день. Нічні — мінус 32 градуси. Розумієте, мінус 30, мінус 35 — от це було б для нас, тобто, для півночі України, дивлячись від якого регіону (рекордом — ред.). Але мінус 25 — це просто такі температури. Вони і минулої зими були, тільки в Селятині, Карпати, там за мінус 20 і нижче. На північному сході найчастіше. А так, в останні 10-20 років, з 2000 року — це дуже рідкісне явище, щоб температура була нижче мінус 30 градусів. Тобто, була б аномалія, якби було мінус 30, мінус 40”, — сказала Наталія Воленя.

Вона зазначила, що температура цієї зими просто є холодною, але не надто.

“Якщо вкрита сніговим покривом, то для землі (не страшні низькі температури — ред.). Але плодові дерева можуть померзнути. Такі, як персики, абрикоси… Тривалий період мінус 20 і вище температура”, — додала метеоролог.

Нагадаємо, в Україні очікується ще одна морозна ніч: синоптики попередили, де буде дуже холодно.

Зазначимо, що в Україні з 16 січня тримається морозна погода, стовпчик термометра опускався місцями до 25 градусів морозу вночі.

Також нагадаємо, що синоптики прогнозують відлигу ще до вихідних.