Buta Ukrayna

İnformasiya portalı

Мітинги на підтримку Навального: в РФ затримали понад 2 тис. людей, є затримані в Криму

У Росії під час акцій на підтримку опозиціонера Олексія Навального силовики затримали 2 250 осіб. Також деяких людей затримали у Сімферополі та Севастополі. Про це повідомляє УНН із посиланням на ОВД-инфо.

Деталі

Так, на даний момент, на акціях протесту проти затримання Олексія Навального загалом в Росії затримано 2 250 людей.

Найбільше у Москві — 855 осіб та у Санкт-Петербурзі — 327 людей. Третім містом у переліку з найбільшою кількістю затриманих іде Новосибірськ — 95 людей.

Також повідомляється про затримання і в окупованому РФ Криму. Так, у Сімферополі затримали 8 людей, У Севастополі — 6. Штаб Навального також організував протести в цих містах.

Варто нагадати

Раніше УНН повідомляв, що під час протестних акцій у Росії затримали 1614 людей.

Що сталося раніше

Навальний в серпні був отруєний в Росії забороненою бойовою отруйною речовиною з групи «Новачок» і потім перевезений на лікування до Німеччини. Після курсу реабілітації він 17 січня повернувся в Росію і відразу ж був затриманий, а потім заарештований на 30 діб. Представники Федеральної служби виконання покарань (ФСВП) заявили, що опозиціонер перебував у розшуку за порушення умовного терміну покарання у справі «Ів Роше». Засідання за клопотанням про заміну умовного терміну на реальний заплановано на 2 лютого.

Навальний звинувачує в спробі свого вбивства президента РФ Володимира Путіна і Федеральну службу безпеки (ФСБ РФ). В Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) закликали Росію розслідувати отруєння політика. Журналісти Bellingcat і The Insider опублікували розслідування про групу можливих співробітників ФСБ, ймовірно, причетних до отруєння.

Влада РФ заперечує всі звинувачення. ЄС і Великобританія ввели санкції за отруєння Навального. Із закликом про звільнення Навального виступили ЄС, НАТО, Німеччина, США та інші країни.