Buta Ukrayna

İnformasiya portalı

Норвежці покидають «Північний потік — 2»: санкції США можуть зупинити його

Норвезька компанія DNV GL, яка повинна була сертифікувати проект газопроводу «Північний потік — 2», оголосила, що не буде цього робити після того, як американці розширили санкції проти проекту, ухваливши новий оборонний бюджет. Будівництво в датських водах не почнеться без сертифіката. Про це пише польське видання BiznesAlert, передає УНН.

«Норвезька компанія Det Norske Veritas відмовилася надати «Північному потоку-2″ сертифікат відповідності стандартам, необхідний для початку поставок», — сказано в повідомленні.

Санкції, введені США, дають компаніям, які підтримують «Північний потік — 2», один місяць, щоб вийти з цього проекту, або вони можуть потрапити під обмеження.

Інспекції та сертифікації необхідні, щоб почати роботу в датському секторі. Це повинно було розпочатися 15 січня 2021 року і дозволити завершити будівництво газопроводу, який повинен був з’єднати Росію і Німеччину спочатку в кінці 2019 року, відзначає видання.

Російський газопровід «Північний потік — 2» будується для поставок газу до Німеччини в обхід України. В Україні вказують на політичність цього проекту і на те, що якщо «Північний потік — 2» буде побудований, Росія організує серію провокацій, щоб остаточно припинити транзит через Україну. Німеччина заявляє, що не вважає цей проект політичним, і зробила кроки, спрямовані на збереження транзиту газу через Україну.