Buta Ukrayna

İnformasiya portalı

Озонова діра над Антарктикою «закрилася»

Озонова діра над Антарктикою, що досягла восени 2020 року найбільших за останні роки розмірів, закрилася в кінці грудня. Про це повідомила в п’ятницю на брифінгу в Женеві офіційна представниця Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО) Клер Нюлліс, пише УНН.

“Ця озонова діра над Антарктикою була однією з найбільших і глибоких, і, безумовно, найбільш довговічною з відомих. Вона закрилася в кінці грудня, що сталося значно пізніше, ніж зазвичай”, — сказала Нюлліс.

ВМО, яка є спеціалізованою установою ООН, відзначає в своєму інформаційному бюлетені, що в 2020 році озонова діра над Антарктикою “швидко росла з середини серпня і сягнувши 20 вересня пікових значень в 24,8 млн кв. км”. Вона була “найтривалішою, однією з найбільш великих і глибоких з моменту початку моніторингу озонового шару 40 років тому”. Це було обумовлено “сильним, стабільним і холодним полярним вихором і дуже низькими температурами в стратосфері”.

Такі ж метеорологічні чинники сприяли появі “рекордної озонової діри над Арктикою у 2020 році”, пояснили в ВМО. Фахівці нагадали, що в 2019 році озонова діра над Антарктикою була “незвично маленькою і нетривалою”.