Buta Ukrayna

İnformasiya portalı

Папа Римський розширив права жінок у Католицькій церкві

Папа Римський Франциск зробив ще один крок на шляху до більшої рівності жінок у РКЦ і змінив свій закон, тим самим дозволивши їм читати літургії, прислуговувати біля вівтаря та роздавати причастя під час служби. Про це повідомляє Reuters, інформує УНН.

«Указом Папа Римський формалізував те, що вже відбувається у багатьох країнах роками. Але зі зміною Кодексу канонічного права консервативні єпископи вже не зможуть заборонити жінкам своєї єпархії виконувати ці функції (читати літургії, прислуговувати біля вівтаря та роздавати причастя під час служби — ред.)», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у Ватикані наголосили, що ці ролі «по суті відрізняються від висвяченого служіння» і не є автоматичним підгрунтям того, що жінкам все-таки дозволять бути священиками.

У декреті під назвою «Spiritus Domini» (Дух Господній) Франциск сказав, що прийняв таке рішення після «теологічних роздумів».

У супровідному листі папа вказав, що хоче принести «стабільність, суспільне визнання» жінкам, які вже і так виконують ці ролі.

Як повідомлялося раніше в УНН, Папа Римський засудив напад на Капітолій.