Buta Ukrayna

İnformasiya portalı

ПАРЄ відмовила Росії в проведенні дебатів щодо української мови

Бюро ПАРЄ відмовило Російській Федерації в проведенні дебатів довкола українського мовного закону. Про це у своєму Telegram-каналі повідомив народний депутат України Олексій Гончаренко, інформує УНН.

Цитата

“Пропозиція РФ про проведення дебатів в Асамблеї з української мовного закону Бюро ПАРЄ відхилило. Маніпуляція не пройшла”, — заявив нардеп.

Деталі

19 січня спікер Держдуми Російської Федерації В’ячеслав Володін доручив підготувати проекти заяв нижньої палати в зв’язку з нібито “обмеженнями на використання російської мови в Україні”

На наступний день стало відомо, що російська делегація в Парламентській асамблеї Ради Європи, все ж таки, ініціює проведення дебатів щодо мовного питання в Україні.

На думку Москви, а саме — представника МЗС РФ Марії Захарової, влада України нібито “намагається штучно викликати неприйняття російської мови в країні”.

“Це все є насаджувана в Україні атмосфера неприйняття, страху щодо нашої країни і нашої культури. Це частина політики офіційного Києва, яка була спрямована на знищення багатомовності та унікального мультикультурного простору, що створювався на території країни не одне століття”, — повідомила Захарова.

Що передувало

Так, з 16 січня українська мова стала мовою обслуговування споживачів в Україні як єдина державна.

Вступає в силу стаття 30 Закону про забезпечення функціонування української мови як державної, яка закріпить остаточний перехід сфери обслуговування на державну мову. Закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної” ще 16 липня 2019 року вступив в силу, проте впроваджується він поступово.

Законом закріплюється положення української мови як єдиної державної (офіційної) мови в Україні. З моменту вступу в силу документ є обов’язковим для органів державної влади та громадських сфер по всій Україні.

З 16 січня супермаркети, кафе, ресторани, банки, аптеки, АЗС, спортзали, бібліотеки або інтернет-магазини повинні обслуговувати клієнтів українською мовою.

Також відзначимо, що з 16 по 18 січня на адресу Уповноваженого з захисту державної мови надійшло близько 100 скарг з обслуговування українською мовою, в основному з Києва, Львова, Харкова та Одеси. Третина скарг стосувалися сфери обслуговування споживачів.