Buta Ukrayna

İnformasiya portalı

СБУ закрила справу про «мінську зраду» Кучми і Єрмака

Служба безпеки України закрила кримінальне провадження — справу про «мінську зраду» — проти другого Президента України Леоніда Кучми та керівника Офісу Президента Андрія Єрмака через те, що “дії не можуть трактуватися як сприяння іноземній державі в підривній діяльності проти України, оскільки це було лише “погодженням робочого документу”. Відповідний документ оприлюднив нардеп Володимир В’ятрович на своїй сторінці у Faceboook, передає УНН.

“Кримінальне провадження…за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбачуваного ч.1 ст.111 КК України, закрити на підставі п.1 ч.1 ст. 284 КК України, у зв’язку із відсутністю події кримінального правопорушення”, — сказано у повідомленні.

Зазначається, що “в ході досудового розслідування у даному кримінальному провадженні, не отримано будь-яких фактичних даних щодо вчинення особами, які входили до складу української делегації під час переговорів 11.03.2020 у місті Мінськ Республіки Білорусь, у тому числі Кучмою Л.Д. та Єрмаком А.Б. злочину передбаченого ч.1 ст. 111 КК України.

Окрім того, у постанові повідомляється, що дії Єрмака та Кучми не можуть трактуватися як сприяння іноземній державі в підривній діяльності проти України, оскільки це було лише “погодженням робочого документу”.

СБУ відзначає, що інформація в документах була викладена “нейтрально, стисло, структуровано, та не мала лінгвістичних ознак оцінювання. Інформація, яка б визначала РФ як гаранта-спостерігача або учасника збройного конфлікту на Донбасі — відсутня”.

Нагадаємо, за підсумками засідання ТКГ 11 березня 2020 року, Офіс Президента повідомив про досягнення домовленостей про створення “консультативної ради”.

Пізніше у ЗМІ з’явилася інформація про те, що Україна у Мінську підписала домовленості про створення спеціальної “консультативної ради”, в якій ОРДЛО фіксується у якості суб’єкта.

Через це, народний депутат Володимир В’ятрович подав до суду через відмову у внесенні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом державної зради, вчиненої керівником офісу президента Андрієм Єрмаком та другим президентом України Леонідом Кучмою.

Як раніше повідомляв УНН, у вересні минулого року Шевченківський суд зобов’язав СБУ відкрити провадження через державну зраду та шпигунство щодо Єрмака.