Buta Ukrayna

İnformasiya portalı

Спецслужби США встановили 400 осіб, що напали на Капітолій

Через три тижні після нападу прихильників Дональда Трампа на Капітолій у Вашингтоні американські спецслужби з’ясували 400 імен причетних до цієї акції. Про це у вівторок, 26 січня, заявив виконуючий обов’язки начальника вашингтонського бюро ФБР Стівен д’Антуоно, передає УНН.

Що відомо

Після того, як спецслужби попросили населення про допомогу з ідентифікацією нападників на Капітолій, вони отримали близько 200 тисяч звернень. Деякі з тих, хто звернувся допомогти — впізнали на кадрах з хроніки своїх друзів або членів сім’ї — це, за словами, Стівена д’Антуоно, було “боляче”, але виявилося правильним кроком.

Деталі

За словами д’Антуоно, 130 осіб з нападників вже затримано.

За даними CNN, яке посилається на інформацію прокурора округа Колумбія, щонайменше 150 отримали обвинувачення.

Виконуючий обов’язки начальника вашингтонського бюро ФБР підкреслив, що ФБР притягне до відповідальності всіх причетних і не заспокоїться, поки не з’ясується, яким чином стала можливою ця атака.

6 січня група прихильників Дональда Трампа увірвалася в будівлю Конгресу США. Протестуючі вступили в зіткнення з поліцією, правоохоронці у відповідь застосували сльозогінний газ. Десятки людей були затримані, п’ятеро людей загинули під час штурму. У столиці США була введена комендантська година, в місто ввели Національну гвардію.

Тим часом ФБР перевіряє, чи могли іноземні уряди, організації або приватні особи надавати фінансову підтримку тим, хто допомагав планувати і здійснювати штурм Капітолію. Так, увагу органу внутрішньої розвідки США, зокрема, привернули виплати суми в біткоїнах, що еквівалентна в перерахунку 500 тис. доларів, ключовим фігурантам і ряду груп радикального руху “альтернативних правих” (alt-right) незадовго до нападу. За фінансовими операціями, імовірно, стояв якийсь громадянин Франції.