Buta Ukrayna

İnformasiya portalı

Ситуація у Карабасі: Азербайджан подав проти Вірменії позов у ЄСПЛ

Азербайджан направив до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) заяву про порушення прав і свобод своїх громадян, які постраждали в результаті “військової агресії Вірменії”. Про це повідомило в суботу Азербайджанське державне інформаційне агентство (AzerTAg), пише УНН.

Відзначається, що у підготовці заяви, яке було представлено в ЄСПЛ 15 січня, брали участь відомі міжнародні експерти та провідні юристи Азербайджану.

“У заяві підняті питання порушення в результаті окупації Вірменією Нагірно-Карабахського регіону та семи прилеглих до нього районів Азербайджану, яка тривала майже 30 років, прав громадян на життя, повагу до особистого і сімейного життя, свободу віросповідання, на власність і вільне пересування, а також права не зазнавати тортур і жорстокого поводження”, — йдеться в повідомленні. Крім того, “наводяться докази того”, що Вірменія не вжила жодних заходів для розслідування долі 3 890 азербайджанських громадян, зниклих без вісті в результаті конфлікту.

Також в заяві “наведені докази” обстрілу ЗС Вірменії в період недавньої ескалації в Карабасі міст і сіл Азербайджану, розташованих далеко від зони бойових дій, касетними і фосфорними снарядами, балістичними ракетами, в результаті чого загинули 93 людини, в тому числі 12 дітей, поранені 423 громадянина, повністю зруйновані 264 будинки.

У документі міститься вимога “вжити необхідних заходів для відновлення порушених прав громадян”.

Нагадаємо, вчора президент Азербайджану Ільхам Алієв оголосив про початок відновлювальних робіт в Карабасі і “велике повернення” в регіон.