Buta Ukrayna

İnformasiya portalı

Торік до реєстру корупціонерів в Україні потрапили понад 5 тис. осіб — НАЗК

Протягом минулого року до Реєстру корупціонерів було внесено 5 131 особу. Про це УНН повідомляє із посиланням на пресслужбу НАЗК.

«Протягом 2020 року працівники Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) опрацювали 13 142 судових рішень, надісланих Державною судовою адміністрацією України. З цих рішень до Реєстру корупціонерів внесено відомості стосовно 5 131 особи», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що серед них:

• 993 особи притягнуто до кримінальної відповідальності;
• 4001 особа – до адміністративної відповідальності;
• на 116 осіб накладено дисциплінарні стягнення.

«Найчастіше до кримінальної відповідальності притягували за пропозицію, обіцянку або надання неправомірної вигоди службовій особі, тобто пропозицію хабаря (604 особи); декларування недостовірної інформації (116 осіб), зловживання впливом (89 осіб)», — інформує НАЗК.

Також до адміністративної відповідальності притягували за несвоєчасне подання декларації (3 742 особи), неповідомлення про наявність у особи реального конфлікту інтересів (165 осіб) тощо.

Зауважується, що найбільш часто як до кримінальної, так і до адміністративної відповідальності притягувалися депутати місцевих рад, посадовці Національної поліції та державні службовці.

Дисциплінарні стягнення найчастіше накладені за:
• порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів – на 31 особу;
• порушення обмежень щодо використання службових повноважень та одержання неправомірної вигоди або подарунка – на 24 осіб;
• несвоєчасне подання декларації – на 17 осіб.

Крім того, протягом 2020 року з Реєстру корупціонерів вилучено 21 особу:

• 15 осіб на підставі рішень суду апеляційної інстанції про скасування вироку, винесення виправдувального вироку, скасування постанови про накладення адміністративного стягнення за корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення.
• 6 осіб на підставі наказу про скасування накладення дисциплінарного стягнення.

Нагадаємо, з 2019 року до Реєстру корупціонерів внесено 97 осіб за умисне неподання декларації чи декларування недостовірних відомостей, 17 призначено покарання у вигляді позбавлення волі.