Buta Ukrayna

İnformasiya portalı

Турецький суд оголосив місцевому проповіднику вирок — 1075 років в’язниці

Турецький проповідник, телеведучий і автор вчення, яке заперечує теорію еволюції, Аднан Октар засуджений на 1075 років в’язниці за численні злочини. Як повідомляє телеканал NTV, вирок був винесений у понеділок судом з особливо тяжких справах Стамбула, передає УНН.

Октар звинувачувався у цілому ряді злочинів за різними статтями КК Туреччини. Зокрема, він визнаний винним у сексуальному насильстві, в тому числі щодо неповнолітніх, викраденні і позбавленні волі інших осіб, незаконному зборі приватної інформації, порушення податкового та антитерористичного законодавства, шпигунстві. Разом з ним у справі проходили ще 236 підозрюваних, частина з яких отримали до 12 років в’язниці за участь в діяльності “злочинної організації Октара”.

Він і понад 160 його прихильників були заарештовані у липні 2018 року по звинуваченнях в створенні злочинного угруповання, сексуальному насильстві, викраденні неповнолітніх, відмиванні грошей, військовому і політичному шпигунстві.

Октар почав розвивати свою філософію “ісламського креаціонізму”, що заперечує еволюційну теорію Дарвіна і яка виступає всупереч з марксизмом, комунізмом і матеріалістичним вченням, в 1980-х роках. Написав книгу “Атлас походження”, яку тисячними екземплярами поширював в країні і за кордоном, зокрема в США. У 1990-х створив дві організації: “Фонд наукових досліджень” і “Фонд охорони національних цінностей”, — діяльність яких була предметом розслідувань в ряді судових процесів.

За деякими даними, Октар в цілому підтримує політику чинної влади Туреччини і був прихильником правлячої Партії справедливості і розвитку з ранніх років її існування. В останні роки Октар проповідував ісламське вчення на своєму телеканалі, створивши своєрідний культ навколо власних трактувань Корану. Ефіри викликали критику частини громадськості в тому числі через появу в них дівчат у відвертому одязі. Сам проповідник у відповідь на нападки подав кілька тисяч позовів проти приватних осіб, організацій та вебсайтів, які засуджували його діяльність.

Раніше, у Туреччині, в результаті чергового судового процесу над обвинуваченими в причетності до спроби державного перевороту в країні в липні 2016 року, ще 120 людей отримали вироки до різних термінів ув’язнення.