Buta Ukrayna

İnformasiya portalı

У Конгресі США опублікували резолюцію про імпічмент Трампа: названо статтю обвинувачення

Палата представників Конгресу США опублікувала текст резолюції про імпічмент президента Дональда Трампа, пише УНН з посиланням на документ, опублікований телеканалом CNN.

У тексті резолюції міститься одне звинувачення — у підбурюванні до заколоту. У ньому говориться, що “президент Трамп поставив під серйозну загрозу безпеку Сполучених Штатів і урядові інститути”.

На думку авторів, Трамп своїми діями показав, що він залишиться “загрозою національній безпеці, демократії і Конституції”.

Питання про імпічмент буде розглянуто 13 і 14 січня.

Повноваження Трампа закінчуються 20 січня. Якщо до цього часу палата представників оголосить йому імпічмент, а сенат затвердить це рішення, то він більше ніколи не зможе брати участь у виборах глави держави.

У 2019 році палата представників вже оголошувала Трампу імпічмент. Причиною старту процедури послужила телефонна розмова Дональда Трампа і Президента України Володимира Зеленського. У заяві прес-служби американської адміністрації тоді було зазначено (у відповідь на вимоги), що “Президент Дональд Трамп опублікував розсекречену, нередаговану стенограму телефонної розмови з президентом України Володимиром Зеленським від 25 липня 2019 року”.

Тоді рішення щодо імпічменту не підтримав сенат, тому Трамп залишився на своїй посаді.

Причиною для запуску нової процедури послужили події 6 січня цього року у Вашингтоні. Минулого тижня прихильники чинного глави держави увірвалися в будівлю Конгресу США, щоб перешкодити затвердженню підсумків президентських виборів, які пройшли 3 листопада минулого року в країні, перемогу на яких здобув демократ Джозеф Байден. В ході заворушень загинули п’ятеро людей.