Buta Ukrayna

İnformasiya portalı

У Китаї запроторили за ґрати блогерку, яка вперше розповіла про появу коронавірусу в Ухані

Як тільки в Ухані вперше почали хворіти неупізнаним вірусом, Чжан Чжань викладала в інтернет відеозаписи з міста — за це її засудили до 4 років в’язниці

У Китаї отримала тюремний термін жінка-блогер, яка однією з перших розповіла світу про коронавірус, коли перші зараження були виявлені в Ухані. Про це повідомляє Deutsche welle.Новини за темою: У 2020 році на тлі пандемії в усьому світі заарештовано рекордну кількість журналістів

«Суд у Шанхаї засудив активістку і блогера Чжан Чжань до 4 років позбавлення волі», — йдеться у повідомленні.

Коли тільки почали з’являтися перші інфіковані тоді ще неупізнаним вірусом, активістка викладала в інтернет відеозаписи з міста Ухань і критикувала китайську владу за реакцію на поширення інфекції. У травні вона перестала виходити на зв’язок. Як з’ясувалося, жінку заарештували.

У підсумку адвокат повідомив, що її визнали винною в «провокуванні неприємностей».

Варто зазначити, що в Китаї це не перший випадок припинення спроб розповісти правду про коронавірус.

У грудні минулого року китайський лікар в центральній лікарні Ухані — Лі Веньлян — намагався попередити колег-медиків про можливий спалах нового захворювання, але поліція наказала йому «припинити давати неправдиві коментарі». Проти медика порушили розслідування за «поширення чуток».

У грудні поточного року стало відомо, що Всесвітня організація охорони здоров’я наступного місяця відправить до китайського міста Уханя команду з 10 міжнародних вчених з метою дослідити походження Covid-19.