Buta Ukrayna

İnformasiya portalı

У ПАРЄ обговорять питання Навального

Під час засідання Бюро ПАРЄ українській делегації вдалося добитися дебатів щодо арештованого російського опозиціонера Олексія Навального. Про це на своїй сторінці в Facebook заявив глава делегації РФ в ПАРЄ Петро Толстой, інформує УНН.

Цитата:

«Дебати, що стосуються важкої долі «берлінського пацієнта» (Олексія Навального — ред.) — також ініціатива української сторони — пройдуть лише в форматі обговорення, без ухвалення за їх підсумками якої-небудь резолюції», — заявив Толстой.

Деталі

За його словами, повістка січневої сесії у ПАРЄ досить насичена: потрібно обрати главу ПАРЄ, заступника генерального секретаря Ради Європи, суддів ЄСПЛ. Велика увага буде приділена пандемії COVID-19 і пов’язаним з цим проблемам.

При цьому він заявив, що розгляду питання порушення Росією прав людини в окупованому Криму, дебати щодо якого ініціювала українська сторона, нібито не буде. «У ході засідання Бюро ПАРЄ вдалося домогтися зняття з розгляду питання про Крим, який за традицією ініціювала українська делегація», — заявив Толстой.

Правда, реакції української сторони на цю інформації поки немає.

Слід нагадати

22 січня Бюро ПАРЄ відмовило Російської Федерації в проведенні дебатів навколо українського мовного закону.

Раніше, 19 січня, правовий комітет ПАРЄ проголосував за термінові дебати у справі отруєння Навального. За таке рішення проголосували 20 членів комітету. Делегація Росії участі в засіданні не брала.

Голова російської делегації Петро Толстой написав листа щодо відмови росіян брати участь в засіданнях, присвячених отруєнню Навального. Отруєння Навального Толстой називає «інцидентом».

Що було до цього

18 січня Хімкинський міський суд у РФ заарештував російського опозиціонера Олексія Навального на 30 діб. 23 січня Росією прокотилася хвиля протестів на цьому тлі. Затримали понад 3 тисячі осіб.

Навальний 17 січня прилетів у Шереметьєво з Берліна, де лікувався після отруєння, за висновками експертів, речовиною «Новачок». Літак компанії «Победа» («Перемога»), на якому летів політик, спочатку повинен був приземлитися у Внуково, але перед посадкою лайнер перенаправили в інший аеропорт — Шереметьєво. Там його затримали.