Buta Ukrayna

İnformasiya portalı

Україна в ПАРЄ ініціює створення “Кримської платформи”

Українська делегація в Парламентській асамблеї Ради Європи ініціює створення “Кримської платформи”. Про це під час онлайн-конференції «Ситуація з правами людини в окупованому Криму напередодні зимової сесії ПАРЄ“заявила голова делегації, народна депутатка від “Слуги народу” Марія Мезенцева, інформує УНН з посиланням на Радіо Свобода.

“Це безпосередньо нова ініціатива по неформальній платформі підтримки теми Криму, Кримського півострова і прав людини, що є одним із форпостів діяльності ПАРЄ. Це неформальна платформа підтримки, в Україні вже започаткована як „Кримська платформа“, таку ж назву вона буде мати на теренах ПАРЄ, і ми будемо вже за результатами сьогоднішньої онлайн-конференції інформувати наших потенційних партнерів для цієї ініціативи, тобто депутатів ПАРЄ, щоб вони до такої платформи долучалися”, — заявила Мезенцева.

Вона також нагадала, що в ПАРЄ вже працює тематична платформа Baltic Plus, до складу якої входять делегати Естонії, Латвії, Литви, Грузії та України.

“Але ми з колегами подумали, що Крим, права людини і ситуацію в Криму, а точніше, реінтеграції й питання порушення прав людини ми повинні виокремити в інший вимір і активно працювати на цьому треку”, — пояснила вона.

Нагадаємо, заступник керівника Офісу Президента України Ігор Жовква заявив, що саміт “Кримської платформи”, у якому запланована участь лідерів іноземних держав, відбудеться 23 серпня 2021 року.

Раніше Україна представила “Кримську платформу” Європейському парламенту.

Відзначимо, що перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джеппар повідомила, що за підсумками саміту “Кримської платформи” з деокупації півострова, очікується відповідна декларація.

Додамо, що за словами заступниці міністра закордонних справ, “Кримська платформа” — це багаторівнева діалогова платформа, ключова ціль якої — це повернення теми Криму на високий порядок міжнародної уваги.