Buta Ukrayna

İnformasiya portalı

Україна за тиждень пришвидшила скорочення запасів газу у ПСГ до 2,3%

Обсяг газу в підземних сховищах України станом на 14 січня зменшився до 22,723 млрд куб. м, при цьому скорочення запасів за тиждень — 543,01 млн куб. м, або 2,33%, передає УНН з посиланням на дані ТОВ «Оператор ГТС України».

При цьому тижнем раніше запаси газу у ПСГ скоротилися на 1,93%.

За останніми даними, за звітну добу в ПСГ України газ не закачувався.

З ПСГ України протягом доби 14 січня відібрано 90,47 млн куб. м газу.

При цьому в даних за 14 січня вказано, що в Україну зі Словаччини, Угорщини та Польщі блакитне паливо не надходило.

Додамо, на території України без урахування Криму — 12 ПСГ загальною активною ємністю 31 млрд куб. м.

Нагадаємо, з 1 січня ціна на газ для населення підвищилася, що обурило громадян, які масово почали влаштовувати акції протесту.

При цьому ще в грудні 2019 року Президент України Володимир Зеленський анонсував зниження тарифів для людей на майже 50%.

На тлі протестів влада країни вирішила “терміново” вирішувати “тарифну” проблему.

Уже 13 січня, на засіданні Кабінету міністрів, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що через пандемію та карантинні обмеження ціна на газ для населення зменшиться на 30% і становитиме 6,99 грн за метр кубічний.

Правда, ціна на газ від ГК «Нафтогаз України» становить 7,22 грн/куб. Тобто, анонсоване “30-відсоткове” зниження від Шмигаля, лише на майже 3,2% або 23 копійки відрізняється від “нафтогазівської” пропозиції.

Очікується, що “урядові” тарифи будуть затверджені не пізніше 19 січня. Однак, на сьогодні, залишається до кінця не зрозумілим, який саме період часу вони діятимуть: протягом опалювального сезону чи на час карантинних обмежень.