Buta Ukrayna

İnformasiya portalı

Уряд пропонуватиме передати газорозподільчі мережі місцевій владі

Кабінет міністрів України ініціює законопроект про можливість передачі газорозподільчих мереж органам місцевого самоврядування. Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в ефірі програми “Свобода слова” на ICTV, передає УНН.

Цитата:

“Уряд спільно з парламентським комітетом ініціює прийняття законопроекту про можливість передачі газорозподільчих медеж органам місцевого сомоврядування…Штрафи чи пеня за невчасно сплачені газ, тепло за січень застосовуватися не будуть…”, — розповів Шмигаль.

Доповнення

Голова ВР Дмитро Разумков розповів, що Кабінет міністрів працює над зниженням тарифів для населення, зокрема прийняте рішення про зменшення тарифу на розподіл газу для 14 облгазів.

Раніше Шмигаль заявляв, що Кабінет міністрів України вирішив розробити річний газовий продукт і зафіксувати ціну на газ для населення на рік. При цьому верхня межа ціни газу фіксується на рівні не вище 6,99 грн за кубічний метр, вона діятиме на період карантину або до кінця опалювального сезону, тобто як мінімум до квітня.

Так, з 1 січня ціна на газ для населення підвищилася, що обурило громадян, які масово почали влаштовувати акції протесту. 18 січня Кабмін затвердив граничну ціну на газ у 6,99 грн за кубічний метр, що має знизити ціну на газ для населення до такого рівня.

Згідно з урядовою постановою, ціна діятиме з 1 лютого 2021 року на період дії карантину, але не довше ніж до 31 березня 2021 року.

Правда, ціна на газ від ГК “Нафтогаз України” становить 7,22 грн/куб. Тобто, анонсоване “30-відсоткове” зниження від Шмигаля лише на майже 3,2% або 23 копійки відрізняється від “нафтогазівської” пропозиції. Також варто зазначити, що під час “термінового” вирішення питання “тарифної кризи” представники влади випустили з уваги тарифи на тепло та гарячу воду. При цьому ще в грудні 2019 року Президент України Володимир Зеленський анонсував зниження тарифів для людей на майже 50%.