Buta Ukrayna

İnformasiya portalı

ВООЗ офіційно визнала, що «британський» штам коронавірусу — розповсюджується значно швидше

Новий штам коронавірусу, виявлений в грудні у Великій Британії, поширюється швидше, ніж звичайний варіант. Про це заявила в п’ятницю на брифінгу експертка Всесвітньої організації охорони здоров’я Марія ван Керкхове, пише УНН.

“Нова інформація надходить постійно, — зазначила вона. — Останні дані свідчать, що звичайний варіант поширюється не так швидко, як виявлений у Великій Британії штам. І тут ми спираємося на репродуктивне число, яке збільшилося з 1,1 до 1,5”.

У той же час, підкреслила ван Керкхове, наявна інформація свідчить про те, що немає ніякої різниці в тому, яким чином поширюється вірус. “Відповідно, немає ніяких змін щодо того, як ми повинні протистояти цьому варіанту, у тому числі використовувати засоби індивідуального захисту, — сказала експертка. — Однак нам необхідно працювати ретельніше, щоб переривати ланцюжки передачі. А ускладнюється цей процес тим, що паралельно продовжує циркулювати і звичайний варіант коронавірусу”.

У тому, що стосується смертності і заразності, “немає ніяких свідчень того, що виявлений в Сполученому Королівстві варіант є більш небезпечним”, додала вона.

В середині грудня британські вчені повідомили про виявлення мутованого варіанти коронавірусу, з яким може бути пов’язано швидке поширення захворювання, що викликається ним, у південно-східній частині Англії. За попередніми даними, новий штам може бути на 70% більш заразним.